ENERGY DRINK IONS 4DOG - Rehydratační Iontový Nápoj - pro zavodnění psa 120g

Kód: 3026
Neohodnoceno
55 Kč
Skladem

Speciální doplněk výživy pro zchutnění vody a zároveň rychlé doplnění iontů, živin a energie nejen před a po výkonu, ale i při stresu, v době nemoci či po operaci, při delším cestování autem nebo kdykoliv, kdy je třeba psa dostatečně napojit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Pro spolehlivé zavodnění psa a jeho přípravu na vysokou zátěž.

Také pro rychlou rekonvalescenci po zátěži, při nemoci, stresu, cestování, aj. 

Směs nepráší a snadno se rozpouští i ve studené vodě.

Složení energetické směsi:  Maltodextrin, Iontový mix minerálů a vitamínů, Játrový protein, Sušená vejce, hydrolyzovaný rybí protein, Glukóza ( Dextróza ), hydrolyzovaný Sardinkový protein, Vaječný žloutek, Omega 3 a 6 NMK, Pivovarské kvasnice, Lecithin, mořská řasa Kelp, aminokyseliny BCAA ( Leucin, Isoleucin, Valin ) a L-Glutamin, rozpustná vláknina Psyllium, Vitamín C.

Obsah živin ve směsi v neředěném stavu:  Bílkoviny 24 %, tuk 13 %, vláknina 1,3 %, sacharidy celkem 47 %, popel 2,7 %. Vlhkost 7,5 %.

Obsah hlavních účinných látek v 1 dávce ( 40 g ):  Maltodextrin - 14.000 mg, Glukóza - 3.600 mg, Iontový mix - 5.000 mg, Lecitin - 900 mg, Kelpa - 750 mg, BCAA  - 400 mg, Glutamin - 400 mg, Psyllium - 400 mg, Vitamin C - 360 mg.

Vitamíny ve 40 g směsi:  E - 1 mg, B1 - 0,40 mg, B2 - 0,50 mg, B6 - 0,45 mg, B12 - 1,6 µg, C - 360 mg, Kys. listová - 12 µg, Kys. pantothenová - 1,60,mg, Niacin - 2,40 mg, Biotin - 13 µg.

Minerální látky ve 40 g směsi: Sodík - 15 mg, Draslík - 2,1 mg, Vápník - 32 mg, Hořčík - 1,7 mg, Chloridy - 4,8 mg, Železo - 0,3 mg, Mangan - 60 µg, Zinek - 0,39 mg, Jód - 45 µg.

Energetická hodnota ve 100 g suché směsi:  0,8 MJ = 192 kcal.  V jedné dávce 40 g:  0,32 MJ = 76 Kcal

Charakteristika: Námi nabízená rehydratační energetická směs je složena pouze ze surovin, které jsou velmi dobře stravitelné pro psy. Směs je primárně určena pro ochucení vody tak, aby ji pes přijal i v době, kdy nechce čistou vodu pozřít a tím jej donutit zavodnit si organismus dostatečným množstvím vody, kterou v daném okamžiku potřebuje např. pro intenzivní výkon, v době nemoci, ve stresu, aj. V takovýchto vypjatých situacích však pouze voda psovi nestačí, potřebuje i dostatečnou dávku energie, snadno vstřebatelných iontů a živin pro správný chod celého organismu. Pro rychlou energii pes neumí využívat přímo jednoduché cukry ( glukózu ) jako člověk, ale přetváří jej v těle na glykogen, který se ukládá v jeho svalech a posléze uvolňuje např. při vysokém fyzickém zatížení psa. Glykogen se skládá z velkého množství molekul glukózy, spojených navzájem tzv. glykosidovými vazbami, které se postupně uvolňují během zátěže, a rovnoměrně zásobují tělo energií. Nejvíce glykogenu je uloženo u psa právě ve svalech - asi 2/3 a pak v játrech - asi 1/3. Jeho zásoba je při velkém zatížení vyčerpána asi po 20 - 40 minutách, dle intenzity zátěže, přičemž svalový glykogen se využívá jako zdroj energie úplně první ze všech energetických složek, které pes dokáže využít ( Bílkoviny a tuk ). Pokud se glykogen z organizmu vyčerpá, jsou na prvním místě jako nový zdroj energie použity bílkoviny ze svaloviny a teprve mnohem později i tuky. V takovém případě přichází pes o svalovou hmotu a tím se následně snižuje i jeho další výkon. Proto je nutné jeho tělu dodávat před intenzivním výkonem dostatek glukózy a specifických volných aminokyselin, aby se tvořily stále zásoby glykogenu a nedocházelo k odbourávání svalových vláken při výkonu a hlavně po něm - při regeneraci.  

Energetický rehydratační iontový nápoj má sypkou, jemnou strukturu a světle krémovou barvu po surovinách. Jemně mléčná vůně je přirozená a pochází pouze ze surovin. Chuť je mírně nasládlá. Směs neobsahuje aromata, barviva ani konzervanty. Stejně tak žádný palmový, kokosový nebo jiný rostlinný tuk, nepřirozený pro organismus psa. Jde jen a pouze o přírozené suroviny blízké potřebě psa s vysokou měrou stravitelnosti. Směs je neprašná a snadno se rozpouští i ve studené vodě. Nebudete zalepení od lepivého prachu při dávkování a přípravě např. v terénu, v autě aj. mistech kde se nelze umýt.

Význam jednotlivých surovin:

Maltodextrin: Je polysacharid vznikající spojením molekul jednoduchého cukru glukózy ( dextrózy ). Čistá glukóza se v těle velmi rychle dostává do krve, kde se spotřebovává v podobě tzv. krevního cukru jako přímí zdroj energie pro metabolické procesy těla. Glukóza podána v čisté formě se však spotřebuje velmi rychle a organizmu v zátěži za krátký čas dochází energie. Maltodextrin ale uvolňuje molekuly glukózy postupně a po delší dobu, což zabraňuje kolísání obsahu krevního cukru v krvi, stabilizuje jeho hladinu, takže tělo má neustálý příjem energie, bez velkých výkyvů v době, kdy to nejvíc potřebuje. Zahání tak u psa malátnost, pocit slabosti a nechuť dále pracovat. Maltodextrin také významně zlepšuje využití vody v těle - zlepšuje vstřebatelnost tekutiny a zároveň dodává energii pro svaly. Zabraňuje efektu přepitosti žaludku ( těžký žaludek ) z čisté vody.

Sušená vejce: Dle současných poznatků, především ze Švédska, kde je velmi rozšířené musherství ( práce se saňovými psi ) jsou sušená vejce nejen vysoce stravitelnou a výživnou surovinou pro psa ale také významnou podporou přirozené imunity psa při velké zátěži. Podporují celý imunitní systém proti bakteriím způsobujícím např. průjem nebo psincový kašel aj. Obsahují mimo jiné i vysoký podíl Lecitinu - více viz. níže. Významný je i zvýšený obsah vitamínu E, který je důležitý pro své antioxidační účinky - likviduje volné radikály, produkované při vysokém příjmu kyslíku během zátěže.

Glukóza nebo-li také Dextróza:  Lidově nazývaná taky jako Hroznový cukr. Je základním a nejrychlejším zdrojem energie pro všechny tělesné tkáně. Jako tzv. krevní cukr dodá tělu energii do pár minut po požití. Čistá Glukóza je důležitá na překlenutí doby než nastoupí účinek Maltodextrinu, aminokyselin a hydrolyzovaných proteinů.

Proteiny: Pivovarské kvasnice, sušená vejce, sušený žloutek, hydrolyzovaný játrový a rybí protein, to jsou suroviny s vysoce stravitelnými bílkovinami s velmi krátkými bílkovinnými řetězci. Hydrolyzované proteiny proto nezpůsobují alergie u psů citlivých na bílkoviny některých druhů masa - drůbeží, hovězí, aj. Tyto proteiny mají velmi vysokou stravitelnost v těle psa a nezatěžují jeho trávicí ústrojí před nebo v průběhu zátěže.

Lecitin: Patří mezi tzv. fosfolipidy, které jsou složkou vnějších buněčných membrán rostlin i živočichů. Lecitin obsahuje vysoké procento nenasycených mastných kyselin. Je důležitou složkou v metabolismu tuků a jejich využívání, podporuje správnou činnost mozku a zamezuje ukládání tuků v játrech. Při vysoké zátěži dodává energii nervové i svalové soustavě a zkracuje tak dobu regenerace. V nápoji v kombinaci s jinými vhodnými surovinami významě zvyšuje také jeho chutnost.

Aminokyseliny BCAA: Velmi důležitá složka pro ochranu svalových vláken před rozpadem a jejich využitím jako zdroje energie. Jde o směs tří esenciálních aminokyselin ( dále jen AMK ) L-leucinu, L-isoleucinu a L-valinu v poměru 2:1:1, který je idealní pro vzájemné využití jednotlivých AMK mezi sebou. Potřeba BCAA velmi významně roste s náročností fyzického výkonu. Jsou nepostradatelné pro regeneraci a zotavení svalů po jejich nadměrném zatížení. Chrání bílkovinné řetězce před rozpadem na jednotlivé AMK a tím i svalová vlákna. Pro regeneraci jsou volné aminokyseliny BCAA významné i tím, že uvolňují hormon inzulín, který umožňuje masivnější využívání jednoduchých cukrů z krve ( glukózy ).

L-Glutamin: Volná aminokyselina, která se ve svalech vyskytuje nejvíce a to až přes 60% ze všech AMK. Je základní stavební látkou bílkovin. Při vysokém zatížení organismu roste potřeba Glutaminu až pětkrát! Jeho dostatečná přítomnost zásadně zlepšuje regeneraci svalových vláken, podporuje tvorbu krevního cukru ( glukózy ) a zvyšuje též imunitu. Rychlost regenerace se zvýší právě v součinnosti L-Glutaminu s BCAA.

Vitamín C: I když si pes umí vytvářet vitamín C v těle sám, stačí mu to jen na pokrytí potřeb jeho základních metabolických funkcí v klidném životním režimu. Pokud je však pes i v menší zátěži ( např. výcvik ) zvyšuje se potřeba vitamínu C tak, že už jeho samotná produkce není pro psa dostačující. Při vysoké nebo extrémní zátěži a vypjetí je pak samotvorba vitamínu C pro psa velmi nedostačující. Je naprosto nezbytný při biosyntéze kolagenu a tím při ochraně chrupavek i kostí. Vysoká potřeba je ho také ve stresu a při nemoci - vyčerpání z ní. Je to silný antioxidant a detoxikant.

Kelpa - hnědá mořská řasa: Přirozený zdroj velmi velkého množství vysoce využitelných minerálů a vitamínů, především pak jódu, což je bezesporu její největší přínos ve výživě. Dále výrazné podporuje přirozenou imunitu organizmu - je bohatým zdrojem elektrolytů ( vápník, hořčík, draslík ). Má silné antioxidační, antibakteriální a antivirové účinky, čímž zvyšuje regenerační schopnost organismu. Podporuje imunitní systém a správný metabolismus vápníku. Urychluje rekonvalescenci po vysoké fyzické zátěží. Podporuje mozek a mozkové funkce - stimulant mozkových funkcí - zvyšuje např. chuť psa závod dokončit. Kelpa je velmi účinná při detoxikace organismu a vylučování toxinů z těla.

Psyllium: Je jemně mletá, rozpustná vláknina z osemení Jitrocele indického. Váže na sebe velmi intenzivně vodu a to až 50x více než je jeho objem. Pomáhá tak k výraznějšímu zavodnění organismu, upravuje prostředí ( pH ) tenkého i tlustého střeva - řeší problémy se zácpou i průjmy, usnadňuje vyprazdňování, dobře jej snášejí i citliví psi. Díky "čistícímu" účinku na mikroklky tenkého střeva, zlepšuje se stravitelnost živin a jejich propustnost přes střevní stěnu do krevního oběhu. 

Dobrá rada: Každý aktivní pes v časté zátěži je náchylný na oslabení vlastní přirozené imunity díky vyčerpání, kolísání obsahu živin v těle, tvorbě volných radikálů a jiných splodin metabolismu. Doporučuji psa preventivně prokrmovat také doplňky výživy, které aktivně zvyšují právě jeho přirozenou imunitu. Jedná se především o Beta glukan a Colostrum. Obě suroviny jsou unikátní a nedostižné ve svém účinku jako imunostimulanty. Každá z nich působí v organismu jinak, takže se dají i navzájem kombinovat. Proti tvorbě a působení volných radikálů vznikajících především v extrémní zátěži, ale i při stresu či nemoci je vynikající Vitamín E

Možnosti použití:  Energetický rehydratační iontový nápoj je vhodný pro všechna plemena a velikosti dospělých, zdravých psů bez alergií, cukrovky, epilepsie, kloubních poruch aj. Neobsahuje: Lepek - obilný protein, Laktózu - mléčný cukr, ani drůbeží bílkovinu - což jsou pro mnohé psy alergeny. Neobsahuje ani přidaná barviva, aromata, posilovače chuti a konzervanty. Tato směs je proto vhodná i pro psy alergické nebo citlivé na tyto látky.

Námi vyvinutá energetická rehydratační směs s obsahem iontů je navržená a testována jako doplněk výživy pro psy, kdy je potřebné dostatečné a rychlé zavodnění před krátkodobou intenzivní zátěži trvající cca 10 - 30 minut nebo i pro volnočasové aktivity do cca 90 - 120 minut ( výlety ) a pro jejich následnou rekonvalescenci nebo při jakémkoliv vyčerpání - nemoc, stres, cestování, aj. Stejně tak je směs vhodné podávat i během dlouhodobých aktivit psa jako zdroj rychlé energie, dopnění živin a dostatečné zavodnění - výcvik, myslivost, aj. pohybové "maratony". Pro dlouho trvají intenzivní zátěž delší jak cca 1 - 1,5 hodiny, kdy je dobré i psa lehce zasytit nebo pro rozvoj svaloviny a síly psa, použijte náš proteinový mix High Power 4Dogs . Tento přípravek však nekombinujte s Rehydratačním nápojem, ale podávejte jej v odstupu od sebe alespoň cca 1-2 hodiny.

Dávkování před zátěží - závodem: 

Na každých 10 kg hmotnosti psa / 20 - 40 g energetické rehydratační směsi ( vrchovatá polévková lžíce = 20 g ). Při vyšší zátěži se držte horní hranice dávkování. Nic se nestane i když dáte psovi více, jde jen o individuální snášenlivost, kterou musíte předem odzkoušet. Smíchejte s vodou, cca 15 ml / kg psa nebo dle vašich zkušeností, kolik je pes schopen naráz vypít, promíchejte a případně ještě upravte dle potřeby. Odpovídá to ředění cca 1 : 5-6 / voda : směs. Rozmíchání jde velmi snadno, směs se velmi dobře rozpouští i ve studené vodě. Máte-li čas, nechte roztok cca 5 - 10 minut stát. Psyllium začne na sebe nabírat vodu a roztok bude mírně houstnout. Při testech se ukazovalo, že pes pak vodu ještě lépe přijímá.

Podávejte už 1 - 2 dny před výkonem / 2x denně, nejlépe mezi jídly, pro 100% doplnění zásob svalového glykogenu ( pes jej spaluje i v klidovém režimu ). Vždy a pouze jako roztok, nikdy ne jako suchou směs např. ke krmivu! Hlavní zavodňovací dávku pak dejte psovi cca 2-3 hodiny před závodem. Nebo, když pes dobře přijímal čistou vodu, tak mu podejte jednu dávku jako zdroj energie cca 40 - 60 minut před startem - to ale v menším množství vody, aby neměl pes plný žaludek, takže použijte menší ředění 1 : 3.

U velkých psů nad 40 kg nedoporučuji příliš překračovat jednorázovou dávku 100 - 120 g, mohli by průjmovat. Je třeba to ale odzkoušet. Psi zvyklí na vysoko energetickou stravu nemají většinou s takovou dávkou problém. Není třeba dodržovat striktně dávkování přesně na gramy, spíše dejte směsi do vody raději trochu více než-li méně. Při vysokém ředění vodou se snižuje chutnost, ale drtivá většina psů reaguje pozitivně i na nízkou koncentraci.

Použití pro rekonvalescenci: 

Pro účelné doplnění zásob glykogenu je důležité, aby byla energetická směs podána také max. do 30 minut po ukončení náročné aktivity a pes měl cca 2 hodiny odpočinek. Pokud by pes pokračoval dál v práci, bude energie z energetické rehydratační směsi převedena pro přímou potřebu těla a nebude se zásoba glykogenu vytvářet. Není to sice na škodu, ale pro vytváření glykogenu pak podejte roztok opět po úplném ukončení zátěže. Dávkování je stejné jako před výkonem / na 10 kg hmotnosti psa / 30 - 40 g energetické směsi ( vrchovatá polévková lžíce = 20 g ).

   Opět upozorňuji! Je třeba odzkoušet snášenlivost psa na použité suroviny ve směsi! Takže začněte na menších dávkách a postupně je navyšujte. Také proto, aby si pes zvykl na příjem silné glycidové dávky. Ne všichni psi budou na sacharidy ( maltodextrin, glukózu ) reagovat pozitivně, u některý se může objevit intenzivní průjem. V takovém případě přestaňte psovi nápoj podávat, počkejte až se trávicí trakt uklidní a poté zkuste nižší dávku. Pokud se to nezlepší nedávejte psovi další dávku, je asi citlivý na některou surovinu, kterou rehydratační směs obsahuje. V takovém případě zkuste použít náš proteinový energetický doplněk na bázi proteinů a tuků, který neobsahuje žádné formy cukrů, High Power 4Dogs.

   Balení - Skladování - Spotřeba: 

   Balení je v zipových silnostěnných sáčcích s možností opětovného otevírání a uzavírání. Pokud by jste potřebovali mnohem větší balení, než nabízíme, napište nám požadavek na e-mail.

   Skladujte v dobře uzavřeném původním obalu, v suchu, šeru a chladu max. do cca 25 °C, bez rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách obalu.

   Spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od zakoupení při správném skladování. Po naředění vodou spotřebujte tekutinu v teplém prostředí do cca 6-12 hodin ( dle okolní teploty ). Při uschování v lednici při 5 °C - do cca 48 hodin.

   Doplňkové parametry

   Kategorie: Psi
   Hmotnost: 0.12 kg