BETA GLUKAN 82 % sypký - Imunostimulátor 50 g

Kód: 615
Neohodnoceno
195 Kč
Skladem

Nejúčinnější přírodní imunostimulátor. Může vyřešit nebo předejít mnohým zdravotním problémům. Podporuje obranné reakce organizmu proti bakteriálním, parazitárním i nádorovým onemocněním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podporou vlastní imunity můžete vyřešit mnoho vleklých problémů u psa. Vysoce účinný betaglukan s mimořádně velkou čistotou. Přírodní extrakt z kvasinek - čistota 82 %.

Složení: Beta-1,3/1,6 D-Glucan 82,5 % v objemu produktu.

Zdroj extrakce: kvasinky Sacharomyces cerevisiae

Obsah účinné látky v 1 g sypkého produktu:  825 mg Beta glukanu

Obsahuje:  Bílkoviny 2,6 %, Tuk - 0,22 %, Sacharidy - 70 %, Popel - 4,92 %. Vlhkost - 6 %.

Charakteristika:  Beta glukan je unikátní přírodní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Biologicky nejaktivnější glukany jsou ty, které mají základní řetězec tvořený z molekul glukózy spojených v pozici 1,3 a postranní glukózové řetězce připojené v pozici 1,6. O takových glukanech mluvíme, jako o Beta glukanech. Přírodních zdrojů k izolaci Beta glukanů je poměrně mnoho. Nejčastěji byly testovány Beta glukany izolované z kvasinek - běžné z pivovarských nebo pekařských - Sacharomyces cerevisie. Dále z hub a obilovin.

Imunostimulační účinky glukanů byly testovány na mnoha druzích laboratorních, domácích i hospodářských zvířat, např. ryby, kuřata, myši, králíci, potkani, morčata, ovce, prasata, krávy, psi, koně, aj. Účinky glukanů na imunitu těla jsou tak jedním z nejlépe prostudovaných biologických účinků v celé živočišné říši. Dosud nebyl nalezen biologický druh, u kterého by Beta glukan nefungoval. Navíc žádný druh neprojevil ani při dlouhodobém užívání glukanu nějaké vedlejší záporné reakce. Jeho účinnost v těle výrazně podporuje Vitamín C.

Betaglukany velmi významě pomáhají při:

 1. léčbě některých zhoubných nádorů
 2. snížení negativního účinku chemoterapie a ozařování
 3. aktivaci dělení buněk kostní dřeně
 4. zvyšování obranyschopnosti organizmu
 5. snižování hladiny cholesterolu, udržení opt. hladiny cukru v krvi
 6. potlačování zánětlivých procesů a jejich předcházení
 7. detoxikace organizmu
 8. celkovém zvýšení imunity

Využití u psů a zvířat :

 1. velmi pozitivní účinek na vlastní obranyschopnost organizmu
 2. potlačuje a předchází vzniku zánětlivých procesů
 3. chrání organizmus při vysokém zatížení proti infekcím
 4. zvyšuje imunitu zesláblých jedinců po nemoci, podvýživě, týrání, aj.
 5. potlačuje projevy některých druhů alergií
 6. významě podporuje léčbu některých nádorových onemocnění
 7. jako celkový detoxikant organizmu i po nemoci a chemo

Dávkování pro psy:

Při akutních stavech ( nemoci ) nebo v době velkého zatížení ( závody, výcvik ):

1 - 2 g Beta glutanu 1x denně střední psi a 2x denně velcí psi nad cca 25 kg. Mírně navršená kávová lžička je cca 2 g. Odvážit si to pro orientaci lze dobře na digitální kuchyňské váze. Podávat můžete bez přestávky po jakkoliv dlouhou dobu, až do odeznění akutního stavu, poté přejděte na preventivní dávkování. Zde platí, že více je spíš lépe, než-li hůře. 

Dlouhodobá prevence: 

Pro posílení imunity -  0,5 g / do 25 kg hmotnosti psa / den.  1 g / nad 25 kg hmotnosti psa / den. Podávat můžete bez přestávky po jakkoliv dlouhou dobu, např. přes zimní období, rekonvalescence, příprava na závodní sezónu, aj.

Ideální je zaprášit vlhké krmivo, aby se zabránilo rozprachu tak malé dávky. Např. maso nebo granule poleté vývarem či olejem.

Preventivně lze podávat denně a dlouhodobě. Je prokázáno, že už jen 200 mg využitého Beta glukanu / den má pozorovatelný pozitivní účinek na imunitu organismu.

Ani vysoká jednorázová dávka zvíře neohrozí, nejde o léčivo, ale o přírodní doplněk výživy. Zvýší se akorát finanční zátěž pro chovatele.

Doplňkové parametry

Kategorie: Psi
Hmotnost: 0.1 kg